VIDEO// Zmajevi deklasirali Lihtenštajn u Tuzli

Nogometna reprezentacija BiH savladala je u Tuzli u prijateljskom meču Lihtenštajn rezultatom 3:0. Dva pogotka postigao je Vedad Ibišević, dok se jednom u listu strijelaca upisao Edin Džeko. Uspješno je položen test pred početak kvalifikacija za Euro 2016, a Zmajevi već u utorak protiv Kipra u Zenici počinju bitku za odlazak na kontinentalnu smotru.

Bez obzira na kvalitet suparnika svaki uspjeh donosi injekciju samopouzdanja, potvrdu snage i poticaj. Zbog toga je ovaj trijumf izuzetno važan.

Ibišević postigao dva pogotka

BiH je počela utakmicu u sastavu: Begović, Mujdža, Šunjić, Vranješ, Salihović, Prcić, Bešić, Medunjanin, Pjanić, Ibišević i Džeko.

Izabranici Safeta Sušića krenuli su ofanzivno premo golu gostiju. Već u prvom napadu Zmajevi su poveli. Nakon asistencije Salihovića, poentira Ibišević za 1:0.

Igrao se 5. minut kada je Christen šutirao, ali je Begović odbranio njegov udarac. U 13. minuti napadač Stuttgarta ponovo matira golmana Jehlea. Pjanić je sjajno proigrao popularnog Vedu koji postiže drugi pogodak za BiH.

Naš državni tim nastavio je napadati. To su konkretizirali u 24. minuti kada je Edin Džeko izveo solo-prodor, prevario odbranu Lihtenštajna i pogodio za 3:0.

To je podiglo na noge gledatelje na Tušnju koji su skandirali ime napadača Manchester Citiya.

U 36. minuti novi uzdasi na tribinama. Medunjanin pokušava sa nekih 20 metara, ali lopta odlazi pored gola. Iako su Zmajevi do kraja poluvremena pokušavali postići četvrti pogodak, nisu uspjeli.

Na odmor se otišlo kod rezultata 3:0.

Šansu dobili igrači sa klupe

U nastavku Sušić umjesto Pjanića ubacuje Hajrovića, dok je Mujdžu zamijenio Bičakčić. U 47. minuti kapiten Džeko iz neposredne blizine prebacuje gol.

Igrao se 53. minut kada su gosti zaprijetili nakon kornera, ali je Begović odbranio.
Treba istaći da je početkom drugog poluvremena počela padati jaka kiša što je otežavalo igru.

Medunjanin u 59. minuti pokušava pogoditi, ali nije precizan. U 60. minuti Begovića mijenja Fejzić, a Višća – Džeku. Kapitensku traku preuzeo je Ibišević.

U 68. minuti u igru su ušli igrači iz BHT Premijer lige Zakarić i Cimirot. Zamijenili su Bešića i Medunjanina.

Kasnije se najčešće igralo između dva šesnaesterca.

Nije bilo izrazitih prilika, ostalo je 3:0.

Petarda na Bilinom polju-BiH-Estonija 5-0

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom nad Estonijom 5:0 je počela kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo …