Francuska pobijedila Rumuniju (2:1) u prvoj utakmici Evropskog prvenstva

Francuska je ostvarila pobjedu protiv Rumunije (2:1) u prvoj utakmici Evropskog prvenstva, a Galskim pijetlovima trijumf je donio igrač večerašnje utakmice, Dimitri Payet.

Rumunija je na početku utakmice imala veliku priliku. U četvrtoj minuti Mihai Pintilii je sa svega nekoliko metara šutirao, a Hugo Lloris je fantastično odbranio i spasio Francuze. Samo minutu poslije Florin Andone je šutirao glavom preko gola.

Prvu veću šansu Francuzi su imali u 11. minuti. Dimitri Payet je centrirao, a Olivier Giroud je glavom šutirao pored gola. U 14. minuti Antoine Griezmann je prvo promašio loptu, a zatim je ona ponovo došla do njega, ali glavom je pogodio samo stativu.

Payet koji je igrao fantastično večeras, uposlio je Griezmanna u 36. minuti, no njegov šut je otišao pored gola. U finišu prvog poluvremena Giroud je još jednom pokušao glavom, ali lopta je otišla preko gola. Prvi dio susreta završen je bez pogodaka.

Na početku drugog poluvremena Bogdan Stancu je imao priliku za Rumune, a na drugpoj strani prijetio je Giroud. Paul Pogba je imao dobru šansu u 57. minuti, ali je Ciprian Tatarusanu odbranio. U istoj minuti Payet je odlično centrirao, a Giroud pogodio glavom za vodstvo Galskih pijetlova.

Ipak, slavlje Francuza nije trajalo dugo. Patrice Evra je napravio prekršaj u svom šesnaestercu u 64. minuti, a Viktor Kassai je pokazao na bijelu tačku. Stancu je uzeo loptu i pogodio za 1:1. Francuzi su u 89. minuti senzacionalnim golom Payeta došli do pobjede od 2:1. Payet je zaplakao od sreće.

Francuska – Rumunija 2:1 (Giroud 57’, Payet 89’ / Stancu 65’ (P))

FIFA: BiH najbolji tim iz regiona

Svjetska fudbalska federacija (FIFA), objavila je listu najboljih reprezentacija svijeta, a reprezentacija Bosne i Hercegovine …