Večeras će utakmicom između Brazila i Hrvatske započeti Svjetsko prvenstvo u fudbalu, najveći svjetski i sportski spektakl današnjice. Smotra najboljih fudbalskih reprezentacija trajat će do 13. jula kada ćemo dobiti novog svjetskog šampiona.
Donosimo vam pregled termina utakmica koje će se igrati u grupnoj fazi takmičenja od večeras pa do 26. juna.
PRVO KOLO:
Četvrtak, 12. juni
22.00 Brazil – Hrvatska (Grupa A)
Petak, 13. juni
18.00 Meksiko – Kamerun (Grupa A)
21.00 Španija – Holandija (Grupa B)
00.00 Čile – Australija (Grupa B)
Subota, 14. juni
18.00 Kolumbija – Grčka (Grupa C)
21.00 Urugvaj – Kostarika (Grupa D)
00.00 Engleska – Italija (Grupa D)
03.00 Obala Slonovače – Japan (Grupa C)
Nedjelja, 15. juni
18.00 Švicarska – Ekvador (Grupa E)
21.00 Francuska – Honduras (Grupa E)
00.00 Argentina – BiH (Grupa F)
Ponedjeljak, 16. juni
18.00 Njemačka – Portugal (Grupa G)
21.00 Iran – Nigerija (Grupa F)
00.00 Gana – SAD (Grupa G)
Utorak, 17. juni
18.00 Belgija – Alžir (Grupa H)
21.00 Brazil – Meksiko (Grupa A)
00.00 Rusija – Južna Koreja (Grupa H)
DRUGO KOLO:
Srijeda, 18. juni
18.00 Australija – Holandija (Grupa B)
21.00 Španija – Čile (Grupa B)
00.00 Hrvatska – Kamerun (Grupa A)
Četvrtak, 19. juni
18.00 Kolumbija – Obala Slonovače (Grupa C)
21.00 Urugvaj – Engleska (Grupa D)
00.00 Japan – Grčka (Grupa C)
Petak, 20. juni
18.00 Italija – Kostarika (Grupa D)
21.00 Švicarska – Francuska (Grupa E)
00.00 Honduras – Ekvador (Grupa E)
Subota, 21. juni
18.00 Argentina – Iran (Grupa F)
21.00 Njemačka – Gana (Grupa G)
00.00 Nigerija – BiH (Grupa F)
Nedjelja, 22. juni
18.00 Belgija – Rusija (Grupa H)
21.00 Južna Koreja – Alžir (Grupa H)
00.00 SAD – Portugal (Grupa G)
TREĆE KOLO:
Ponedjeljak, 23. juni
18.00 Holandija – Čile (Grupa B)
18.00 Australija – Španija (Grupa B)
22.00 Hrvatska – Meksiko (Grupa A)
22.00 Brazil – Kamerun (Grupa A)
Utorak, 24. juni
18.00 Italija – Urugvaj (Grupa D)
18.00 Kostarika – Engleska (Grupa D)
22.00 Japan – Kolumbija (Grupa C)
22.00 Grčka – Obala Slonovače (Grupa C)
Srijeda, 25. juni
18.00 Nigerija – Argentina (Grupa F)
18.00 BiH – Iran (Grupa F)
22.00 Ekvador – Francuska (Grupa E)
22.00 Honduras – Švicarska (Grupa E)
Četvrtak, 26. juni
18.00 SAD – Njemačka (Grupa G)
18.00 Portugal – Gana (Grupa G)
22.00 Južna Koreja – Belgija (Grupa H)
22.00 Alžir – Rusija (Grupa H)
(Reprezentacija.ba)