Reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila Kirin kup

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je prvi trofej u svojoj historiji. Zmajevi su u finalu Kirin kupa savladali Japan 2:1 i dodijeljen im je trofej nakon meča.

Obje ekipe u utakmicu krenule su otvoreno, a Japanci su prvi stigli do gola preko Kiyotakea u 28. minuti.Već u narednom napadu naša reprezentacija stiže do izjednačenja nakon što je Hodžić šutirao, golman Japana odbranio, a Đurić prikucao loptu.

Nekoliko minuta kasnije Japanci pogađaju prečku, no istom mjerom uzvratio je Medunjanin iz slobodnjaka u 45. minuti.

U drugom poluvremenu tempo igre je pao, no u 66. minuti ukazala se prilika Đuriću koji je pogodio nakon što ga je proigrao Stevanović.

Do kraja utakmice Japanci su bacili sve karte u napad, dok su se Zmajevi povukli i uspjeli sačuvati rezultat. Ovom pobjedom BiH je zaradila 250.000 dolara.

Iako se ne radi o turniru koji organiziraju UEFA ili FIFA, nego Fudbalski savez Japana, zaista je lijepo vidjeti da je reprezentacija BiH osvojila turnir na kojem su nastupile odlične reprezentacije kao što su Japan i Danska te Bugarska.

Osvajanjem ovog turnira dobili smo nekoliko novih reprezentativaca koji su pokazali da mogu nositi breme dresa sa državnim grbom. Na Kirin kupu debitovali su Rade Krunić, Zvnomir Kožulj, FIlip Arežina i Aleksandar Kosorić.

Najveće čestitke zaslužuju Milan Đurić koji je postigao sve golove za naš tim na ovom turniru i selektor Mehmed Baždarević koji je od reprezentacije napravio tim koji će pružiti sjajnu predstavu bez obzira na to ko se nalazio u sastavu.

Pehar je podigao Haris Medunjanin koji je nosio kapitensku traku na Kirin kupu. Najbolji strijelac turnira je Milan Đurić sa četiri pogotka.

FIFA: BiH najbolji tim iz regiona

Svjetska fudbalska federacija (FIFA), objavila je listu najboljih reprezentacija svijeta, a reprezentacija Bosne i Hercegovine …