Večeras Reprezentacija Bosne i Hercegovine okušava snagu protiv Velsa

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras u Cardiffu igra drugu utakmicu u okviru kvalifikacija za evropsko prvenstvo protiv selekcije Velsa. Izabranici selektora Safeta Sušića nakon poraza od Kipra žele upisati prve bodove i vratiti se na pobjednički kolosjek.

Selektor uoči ovog meča ima problema u sastavljanju tima, posebno u odbrambenoj liniji gdje je ostao bez nekoliko standardnih prvotimaca. No, uvjeren je da može sastaviti dobru ekipu.

– U odbrani će igrati Šunjić i Hadžić. Želio bih poručiti selektoru Velsa da smo mi ekipa koja igra fudbal i da smo došli da na jedan lijep i sportski način uzmemo tri boda – kazao je Sušić na jučerašnjoj pres-konferenciji u Cardiffu.

Selektor bh. selekcije je svjestan da najveća opasnost za njegov tim dolazi od Garetha Balea. No, naglašava da napadač Real Madrida neće imati određenog ”čuvara” već da će ga zaustavljati najbliži igrač zavisno od situacije i pozicije u kojoj se nađe.

– Najveća opasnost će nam dolaziti od njega. Neće biti slobodan, ali nikoga neću žrtvovati da trči za njim devedeset minuta – rekao je Sušić.

Susret između Velsa i BiH na Gradskom stadionu Cardiff počinje u 20 sati i 45 minuta. Sudit će ruski arbitri s Vladislavom Bezborodovom na čelu.

Reprezentacija BiH savladala Švicarsku 2:0 golovima Džeke i Pjanića

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prijateljskom susretu savladala Švicarsku u Cirihu rezultatom 2:0.Naša reprezentacija …