Džeko sa tri pogodka pregazio Andoru

Nogometna reprezentacija BiH pobijedila je večeras na gostovanju Andoru rezultatom 3:0. Sva tri pogotka postigao je Edin Džeko, dok je tri asistencije upisao Senad Lulić. Tako su Zmajevi tek u petoj utakmici kvalifikacija za odlazak na Euro stigli do kompletnog plijena. Ostat će upisano da je novi selektor Mehmed Baždarević debitovao pobjedom na klupi državnog tima

Inače, domaći su utakmicu počeli oprezno, ali izuzetno agresivno. Zmajevi su se nametnuli, težili su da u ranoj fazi utakmice postignu pogodak.

Domaći utakmicu provodili u teškom defanzivnom grču

Incijativa se isplatila već u 13. minuti kada je probijen bunker domaćih. Jednu dubinsku loptu Lulić sjajno petom spušta za kapitena Džeku koji pogađa za vodstvo BiH od 0:1. Golman domaćih Ferran Pol bio je nemoćan.

Narednih 10 minuta nije bilo izglednih prilika. U 24. minuti Edin Višća je oprobao svoj šut, ali je bio neprecizan. Domaći su utakmicu provodili u teškom defanzivnom grču.

Lijepu akciju Zmajevi su izveli u 32. minuti. Kombinirali su Višća i Mujdža, a ovaj drugi je asistirao za Ibiševića koji iz dobre prilike prebacuje gol. Rezultat je ostao nepromijenjen.

Razigrani Višća u 36. minuti u šesnaestercu domaćih pronalazi Džeku koji šutira glavom. Lopta odlazi pored gola. Pritisak izabranika Mehmeda Baždarevića nije jenjavao. Igrao se 37. minut kada je Lulićev udarac izblokiran, a u nastavku akcije Bešić nije uspio pogoditi loptu na pravi način.

U 43. minuti Džeko je glavom proigrao Ibiševića u šesnaestercu gostiju. Ipak, napadač Stuttgarta nije uspio zakačiti loptu. Isti igrač ponovo nije bio precizan u posljednjim trenucima prvog dijela. Ostalo je minimalnih 1:0 nakon prvih 45 minuta.

Tandem Lulić – Džeko briljirao

U nastavku Zmajevi kreću snažno. Već u prvom napadu Spahić dobro šutira glavom, ali je jedan odbrambeni igrač Andore sa gol linije izbio loptu u polje.
Igrao se 49. minuti kada su reprezentativci BiH odlično kombinovali. Zukanović je dodao loptu do Ibiševića koji je prograo Lulića. Igrač Lazija omogućio je Džeki da po drugi put matira golmana Andore za 0:2.

U 61. minuti semafor je pokazivao 0:3. Ponovo su u glavnim ulogama bili Senad Lulić kao asistent i Edin Džeko kao realizator. Treba istaći da je odbrana Andore djelovala nesigurno, a to je iskoristio pomenuti dvojac bh. tima.

Prvu izmjenu Baždarević je izvršio u 67. minuti kada je Ibiševića zamijenio Đurić. Igrao se 73.minut kada je umjesto Vranješa na teren ušao Cocalić.
Višća je u 74.minuti dobro šutirao, ali je neko od odbrambenih igrača Andore zakačio loptu koja se odbila u korner.

Popularni Meša posljednju izmjenu izvršio je u 76. minuti kada je Medunjanin zamjenio Lulića.

Zmajevi su utakmicu rutinski priveli kraju, a rezultat se nije mijenjao. Bh. selekacija sada ima 5 bodova u grupi B u kojoj je lider Vels. Naš državni tim za tri dana igra prijateljsku utakmicu protiv Austrije u Beču.

Reprezentacija BiH savladala Švicarsku 2:0 golovima Džeke i Pjanića

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prijateljskom susretu savladala Švicarsku u Cirihu rezultatom 2:0.Naša reprezentacija …