Bosna i Hercegovina slavila protiv Andore

Fudbaleri Andore nisu imali nikakve šanse na večerašnjoj utakmici protiv BiH na Bilinom Polju. Zmajevi su slavili rezultatom 3:0 i pokazali veliku nadmoć na terenu, posebno u prvom poluvremenu.

Osvajanjem nova tri boda Zmajevi su skupili 11 i pokušat će do kraja da se domognu trećeg mjesto koje osigurava baraž. Šef bh. državnog tima odlučio se za neke izmjene u udarnoj postavi. Pojedini igrači su sasvim zasluženo preselili na klupu, a među starterima su bili Bičakčić, Zec, Šunjić i Ibišević.

Tri gola u prvom poluvremenu

Izabranici Mehmeda Baždarevića krenuli su ofanzivno kako bi što prije postigli pogodak. Igrao se 2. minut kada je Džeko pokušao glavom, ali nije bio precizan. Četiri minute poslije Ibišević dobro puca glavom nakon kornera. Ferran odlično brani.

Napadi nisu prestajali. U 14. minuti Džeko iz dobre pozicije ne uspjeva pogoditi. Ipak, nakon kornera, Bičakčić na drugoj stativi glavom matira Ferrana za 1:0. Nakon što je probijen bunker, Zmajevima je bilo lakše igrati.

Vedad Ibišević dobio je žuti karton u 21. minuti nakon što je, po mišljenju glavnog suca, simulirao jedanaesterac. U 26. minuti Džeko je pokušao iz voleja, ali je promašio loptu. Samo minut kasnije stvorila se velika gužva u šesnaestercu gostiju. Na kraju je sudija pokazao kako je neko od bh. igrača igrao rukom.

Semafor je pokazivao 2:0 u 30. minuti. Ibišević je šutirao, ali je izblokiran. Na loptu je natrčao Džeko i pogodio za 2:0. Pjanić je pokušao matirati Ferrana treći put u 32. minuti. Ipak, golman Andore brani.

Pjanića je u 45.minuti zamijenio Hadžić. U nastavku akcije Zmajevi postižu treći gol. Strijelac je bio Lulić koji je natrčao na jednu odbijenu loptu i smjestio je u mrežu. Sa visokih 3:0 za bh. tim otišlo se na odmor.

Nervozni Bešić napravio glupost i pocrvenio

Na početku drugog poluvremena pokušao je Hadžić iz slobodnjaka. Nije bio precizan.Isti igrač oprobaoje svoj šut u 57. minuti ponovo iz slobodnog udarca. I ovaj put šut je bio dobar, ali i neprecizan. Konstantno se igralo na polovini Andore. Igrala se 63. minuta kada je neoprezni Bešić dobio crveni karton nakon udaranja igrača Andore. Bez obzira na grub start gostujućeg nogometaša, nervozni igrač Evertona nije smio ovako postupati. Zbog nepromišljenog poteza propustiće važan meč protiv Velsa.

Također, crveni karton dobio je i Rodriguez. Samo što je utakmica nastavljena Ibišević pogađa stativu. U 67. minuti utakmice Đurić je zamijenio Džeku.

Kolašinca je u 79.minuti zamijenio debitant Vrančić. rezultat se do kraja meča nije mijenjao. Bh. selekcija je pobjedom preskočila Kipar na četvrtom mjestu. Naredni meč na programu je 10.oktobra u Zenici protiv Velsa.Tri dana kasnije Zmajevi posljednju kvalifikacionu utakmicu igraju na Kipru.

Reprezentacija BiH savladala Švicarsku 2:0 golovima Džeke i Pjanića

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prijateljskom susretu savladala Švicarsku u Cirihu rezultatom 2:0.Naša reprezentacija …