Košarkaška Reprezentacija BiH savladala Izrael

Seniorska reprezentacija naše države na parketu Park&Suite Arene u Montpellieru pobijedila je selekciju Izraela rezultatom 84:86, a čime su ostali u igri za plasman u drugo kolo, piše novinska agencija Patria.

Naši momci su poraženi u dva prethodna kola i danas nam je bila potrebna pobjeda kako bi ostali u utrci za plasman u osminu finala.

Podsjetimo, jučer smo poraženi od Francuske sa 81:54, dok smo dan ranije izgubili od Poljske rezultatom 68:64. Izrael je upisao obje pobjede i to protiv Finske 79:66 i Rusije 76:73.

Tokom prvog dijela utakmice pravili smo previše grešaka u napadu uz jako lošu i neagresivnu odbranu, ali smo u trećoj četvrtini zaigrali bolje, što je rezultiralo da se ova trećina okonča rezultatom 60:60. I u posljednjoj četvrtini bilo je izuzetno napeto, a Elmedin Kikanović je trojkom “poslao” meč u produžetak. Kikanović je trojku pogodio u posljednjoj stotinki kod rezultata 75:72.

U dodatnih pet minuta Izarelci su već u prvoj napravili razliku od sedam koševa, ali su to hrabri bh. košarkaši ubrzo stigli. Na kraju su naši košarkaši slavili rezultatom 84:86.

I sam selektor Duško Ivanović nije mogao vjerovati koliko su naši košarkaši propustili prilika, ali izuzetno dramatična četvrta četvrtina ovog meča, ali i produžetak bili su šok kako za igrače tako i za navijače, one pored malih ekrana, ali i publike u dvorani koja je pružila podršku košarkaškim Zmajevi.

Sutra je dan pauze za bh. košarkaše, a onda slijedi meč s Finskom.