Zmajevi poraženi u Belgiji

Nogometna reprezentacija BiH večeras je u Briselu na stadionu King Baudouin poražena od odabrane selekcije Belgije rezultatom 3:1.

Utakmica se igrala u okviru kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo koje će se naredne godine održati u Francuskoj.

Zmajevi su poveli golom Džeke u 15. minuti. Poravnao je Fellaini osam minuta poslije, a u 43. minuti De Bruyne je domaće doveo u vodstvo. Hazard je u 76. minuti sa jedanaest metara pogodio za konačnih 3:1.

Nakon početnih ispitivanja snaga, Belgijanci su krenuli nešto ofanzivnije ka golu Begovića. Ipak, dobro postavljeni Zmajevi otklanjali su opasnost bez većih problema.

Džeko sjajno pogodio, Fellaini i De Bruyne režirali preokret

Igrala se 15. minuta kada je Mujdža probio po desnoj strani, ušao u šesnaesterac Crvenih đavola i uputio sjajan centaršut. Džeko je glavom fantastično matirao Courtoisa za 0:1. Uslijedilo je veliko slavlje u sektoru gdje su bili smješteni bh.navijači.

Nakon primljenog pogotka domaći kreću snažno. U 18. minuti De Bruyne griješi u izglednoj prilici. Ipak, pet minuta poslije Beligija stiže do izjednačenja. Nakon kornera u šesnaestercu Zmajeva najviše skače Fellaini i pogađa mrežu bh. tima za 1:1. Zakasnio je Vranješ.

Novi uzdasi na tribinama domaćih mogli su se čuti u 30. minuti. Nakon dobrog centaršuta Lukaku pokušava glavom, ali lopta odlazi pored gola.

Igrala se 33. minuta kada glavni sudija nije svirao čist prekršaj nad Lulićem. Napadi domaćih nisu prestajali. Konstantno su vršili presing na sredini terena i stvarali šanse pred golom Begovića. Lukaku ponovo prijeti glavom u 39. minuti nakon kornera, ali lopta odlazi preko gola.

Belgijanci su konkretizirali inicijativu u 43. minuti. De Bruyne je primio loptu i sa nekih 20-tak metara matirao Begovića. Kod rezultata 2:1 otišlo se na odmor.

Nesigurni Vranješ skrivio jedanaesterac

Izabranici Mehmeda Baždarevića krenuli su nešto ofanzivnije u drugom poluvremenu. Muhamed Bešić u 49. minuti probija lijevu stranu, ali je jako centrirao i Džeko nije mogao zaprijetiti Courtoisu. U 55. minuti De Bruyne testira Begovića, koji je na oprezu.

Tri minute poslije Medunjanin dobro šutira iz voleja, golman belgijske selekcije brani. Džeko u 63. minuti istrčava kontru i dolazi do gola. No, u presudnim trenucima je izblokiran. Zmajevi su težili da izjednače. U 68. minuti Lulić puca sa vrha šesnaesterca, ali Courtois sigurno interveniše.

Baždarević u 71. minuti u igru ubacuje Hajrovića umjesto Kolašinca. Samo nekoliko trenutaka poslije Lukaku bježi nesigurnom Vranješu. Našao se “oči u oči” sa Begovićem koji brani njegov udarac.

Najlošiji pojedinac u redovima bh. reprezentacije Ognjen Vranješ u 76. minuti pravi jedanaesterac nad Hazardom. Isti igrač matirao je klupskog kolegu sa jedanaest metara za 3:1. U 80. minuti Hajrović nakon odbijene lopte pokušava iz velike daljine. No, golman londonskih Plavaca brani. I četiri minute poslije Courtois zaustavlja udarac Edina Džeke, a nekoliko trenutaka poslije Begović uzvraća.

Rezultat se do kraja meča nije mijenjao. Zmajevi su ovim porazom smanjili šanse za plasman na Euro.

Kvalifikacije za Euro, grupa B:

Belgija – BiH 3:1

(klix.ba)

Reprezentacija BiH savladala Švicarsku 2:0 golovima Džeke i Pjanića

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prijateljskom susretu savladala Švicarsku u Cirihu rezultatom 2:0.Naša reprezentacija …