VIDEO// Golom Hajrovića naša reprezentacija pobijedila Mexiko !

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je i u drugoj prijateljskoj utakmici u SAD, golom Izeta Hajrovića sa 1:0 poražen je Meksiko.Selektor Bosne i Hercegovine Safet Sušić i ovu je utakmicu počeo u formaciji 4-2-3-1, što se ponovo pokazalo kao pun pogodak.

Zmajevi su od prvog sudijskog zvižduka imali terensku inicijativu na svojoj strani, a tri šuta prema golu u prvih pola sata imao je Edin Džeko, ali niti jedan nije završio u mreži meksičkog golmana.Na drugoj strani opasno je zaprijetio Javier Hernandez, kada je nakon jednog kontranapada pogodio stativu.

Bosna i Hercegovina je povela dvije minute prije odlaska na odmor.Sejad Salihović odlično je proigrao Senada Lulića, a ovaj je loptu ubacio u kazneni prostor za Izeta Hajrovića, koji iz prve šutira i matira golmana Meksika za vodstvo Zmajeva.

Sušić je na poluvremenu iz igre izveo Tonija Šunjića, umjesto kojeg je ušao Sead Kolašinca.

Meksikanci su u uvodnim minutama drugog poluvremena preuzeli terensku inicijativu, ali Asmir Begović nije imao ozbiljnijih intervencija.

Međutim, Meksiko nikako nije uspijevao naći načina da ozbiljnije ugrozi gol Zmajeva, a broje izmjene na obje strane doprinijele su da tempo igre drastično opadne, pa se rezultat do kraja susreta više nije mijenjao.

Petarda na Bilinom polju-BiH-Estonija 5-0

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom nad Estonijom 5:0 je počela kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo …